Динамічні тарифи Uber: чому така різна ціна?

Березень 28, 2019

Ви, мабуть, вже знаєте, що поїздки з Uber можуть мати різну вартість у різні години. І це – для вашої зручності! Чому? Дозвольте пояснити.

Як це працює

Уявіть: теплого суботнього вечора ви збираєтеся на концерт. Ви фактично готові, залишилось тільки замовити автомобіль. Ви заходите в додаток Uber онлайн і виявляєте, що ціна зросла. Так, ви їздили тим самим маршрутом за день до цього, і поїздка коштувала дешевше. Що ж сталося?

Річ у тім, що в той самий час сотні, а часом і тисячі людей замовляють автомобілі до центру. Вечір суботи, вільний час… Чому б не відпочити?

Більше того: водії-партнери Uber самостійно обирають графік, за яким працюють. А це означає, що, наприклад, ввечері вихідного дня водіїв на вулицях може бути менше ніж зазвичай.

Сервіс Uber працює онлайн, порівнюючи попит (кількість запитів на автівки у різних районах міста) і пропозицію (кількість водіїв-партнерів у цих районах) в режимі реального часу. Коли з’являється ризик, що водіїв не вистачить, Uber підвищує ціни.

Для чого це потрібно

Гнучкий прайсинг допомагає подолати зростання попиту, «спокушаючи» більше водіїв-партнерів виїхати на замовлення. Адже ми повідомляємо водіїв, коли ціна зростає. Так само повідомляємо і вас. Якщо ви замовляєте поїздку в час підвищеного попиту, додаток попередить вас про зростання тарифів Uber, щоб це не стало для вас сюрпризом.

Це надовго?

Ні, як тільки більше водіїв з’являється на дорогах, співвідношення попиту і пропозиції нормалізується, і ціни повертаються до звичайних. Звісно, якщо ви — наш постійний клієнт, ви мабуть знаєте, у які періоди в вашому місті зростає тариф Uber. Це можуть бути години пік, вечір вихідного дня, будь-яка велика подія, що збирає натовп людей тощо.

Якщо ви не поспішаєте, краще перечекати зростання попиту за додатковою склянкою в барі чи чашкою чаю в гостях. Та якщо вам потрібно їхати негайно, водій обов’язково знайдеться! Адже саме для цього ми підвищуємо ціну поїздки Uber при високому попиті: для того, щоб ви приїхали на вокзал, в аеропорт чи на побачення вчасно, а не тоді, коли пощастить дочекатися вільного автомобіля.

Всі новини UBER